Sākums » Aicina būt uzmanīgiem ar gaļu no Polijas

Aicina būt uzmanīgiem ar gaļu no Polijas

07.10.2022. | Jaunumi

Dalies ar ziņu:

Polijas Policijas Centrālais izmeklēšanas birojs savācis pierādījumus, ka Polijas vistas, tītari un pīles ir baroti ar lopbarību, kurā izmantota neatļauta sastāvdaļa – tehniskā eļļa. Uz tehniskās eļļas bāzes tiek ražotas smērvielas un biodegviela, un to izbarošana dzīvniekiem ir aizliegta un bīstama to veselībai un patērētājiem.

Polijā bāzētais Vācijas uzņēmums Berg & Schmidt jau vairākus gadus Polijas putnu barības ražotājiem piegādāja izejvielas, kuru sastāvā konstatētas neatļautas vielas. Šobrīd atbildīgās instances ir uzsākušas izmeklēšanas procesu, lai izmeklētu lietas apstākļus, tai skaitā – lai noteiktu, vai piesārņotā barība ir ietekmējusi putnu gaļas kvalitāti Polijas broileru audzētavās.

Par šo gadījumu publicēts ieraksts arī Eiropas Pārtikas un barības ātrās reaģēšanas sistēmā (Rapid alert system for food and feed –RASFF).

Latvijas Apvienotā putnkopības nozares asociācija apliecina, ka tās lielākie biedri mājputnu barību gatavo paši no Latvijas izcelsmes izejvielām un ka mazākie ražotāji iegādājas vietējo barības ražotāju gatavo produkciju, tādejādi Polijas izcelsmes neatbilstošā barība nav nonākusi LAPNA biedru saimniecībās un to saražotās olas un gaļa nemainīgi ir augstas kvalitātes un droši lietojama pārtikā.

Drošības apsvērumu dēļ, kamēr tiek noskaidrota neatļautās barības sastāvdaļas ietekme uz dzīvnieku veselību un saražoto produkciju, LAPNA aicina izvēlēties Latvijas izcelsmes putnkopības produkciju.

Informācijas avots

...

  Dalies ar ziņu:  
  Notikumi

  aprīlis 2024

  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  Mūsu partneri