Sākums » Balticovo attīrīšanas iekārtu modernizācijā investē 2 miljonus eiro

Balticovo attīrīšanas iekārtu modernizācijā investē 2 miljonus eiro

02.07.2020. | Jaunumi

Dalies ar ziņu:

AS “Balticovo” ekspluatācijā nodevusi bioloģiskas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Projekts realizēts 12 mēnešu laikā, un tā kopējās izmaksas sasniedz teju 2 miljonus eiro.

Attīrīšanas iekārtu augstā energoefektivitāte ļauj būtiski samazināt elektroenerģijas un palīgvielu patēriņu. Jaunās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas spēj attīrīt 750 m3 ūdens diennaktī ar slodzi, kas atbilst 20 000 cilvēku ekvivalentam jeb dubultam Iecavas novada iedzīvotāju skaitam.

Jaunās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ir pilnībā automatizētas, un to vadība ir datorizēta, kas avārijas gadījumā nodrošina, ka nenotiek neattīrīto notekūdeņu nonākšana apkārtējā vidē. Iekārtas iesākumā nodrošina mehānisku priekšattīrīšanu (rupjās frakcijas noņemšanu), pēc tam seko daudzpakāpju priekšattīrīšana, kas veic daļēju notekūdeņu piesārņojuma noņemšanu, un tad bioloģiskā notekūdeņu attīrīšana, kad notiek galējā piesārņojuma noārdīšanas fāze. Papildu drošībai izplūdē ir uzstādīta mikrofiltrācijas iekārta, kas Latvijā ir vienīgā tāda tipa iekārta un nepieļauj pat vissmalkāko suspendēto vielu nonākšanu apkārtējā vidē. Kas attiecas izmdūņām, kas atdalītas no ūdens, pēc attīrīšanas tās nonāk biogāzes rūpnīcā “Egg Energy”, bet smiltis tiek nodotas atkritumu apsaimniekotājam.

AS “Balticovo” komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps uzsver, ka “šī ir viena no ļoti retajām investīcijām, kas tiešā veidā nenes peļņu, taču bez ieguldījumiem šādās tehnoloģijās uzņēmumi ļoti tuvā nākotnē gluži vienkārši vairs nevarēs pastāvēt”.

Projekta ģenerāluzņēmējs ir Slovākijas uzņēmums “Hydrotech”, un to ir līdzfinansējis Lauku atbalsta dienests. “Hydrotech” valdes loceklis Aleksandrs Finogejevs pauž: “Šis projekts nebija vienkāršs tā īsā izpildes termiņa dēļ, jo bija nepieciešams gan uzprojektēt, gan uzbūvēt attīrīšanas ietaises viena gada laikā. Apgrūtināja arī ārkārtas situācijas ieviešana visā Eiropas Savienībā. Neskatoties uz to, projekts tika realizēts, un rezultāts ir sasniegts. Vēlētos pateikties AS “Balticovo” par iesaistīšanos šī projekta realizācijā. Kopā tika pavadīts ļoti daudz laika iekārtu, materiālu un tehnoloģisko risinājumu izvēlē, un tas ir liels retums, ka pasūtītājs iedziļinās detaļās un spēj izteikt arī savu viedokli jautājumos, kas ir saistīti ar notekūdeņu attīrīšanu.”

Avots: https://www.db.lv/zinas/vai-razotnes-paplasinasana-ir-pretruna-ar-ilgtspejigu-darbibu-497991

...

  Dalies ar ziņu:  
  Notikumi

  aprīlis 2024

  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  Mūsu partneri