Sākums » «Balticovo» cāļiem būs astotā novietne
Dalies ar ziņu:

Uzņēmumu sadarbībā Iecavā top novietne jaunputnu audzēšanai ārpus sprosta apstākļos

Akciju sabiedrība «Balticovo» sadarbībā ar projektēšanas un inženierijas biroju «Siltumelektroprojekts» (SEP) sākuši jaunas novietnes būvniecību jaunputniem Iecavas pagastā. Jaunputni jeb cāļi jaunajā novietnē tiks audzēti ārpus sprosta apstākļos, «Bauskas Dzīvi» informēja SEP izpilddirektors Oļegs Umanskis.

Iecavā «Balticovo» ir jau septiņas jaunputnu novietnes un jaunā novietne cāļiem būs pēc skaita astotā. To būvē atbilstoši mūsdienu dzīvnieku labturības, energoefektivitātes un vides drošības standartiem un Latvijas normatīvajiem aktiem. O. Umanskis atklāja, ka jaunajā ēkā divos līmeņos varēs izmitināt gandrīz

186 000 cāļu. Būvniecības teritorijas apmērs ir 2500 m², taču, ņemot vērā, ka novietne tiks būvēta divos stāvos, tad kopējā jaunās cāļu novietnes apbūves teritorija sasniegs 5 000 kvadrātmetru.

Attīstība turpinās

««Balticovo» kā Ziemeļeiropā lielākais olu un olu produktu ražotājs turpina attīstīties, tāpēc jaunas cāļu novietnes būvniecība ir attīstības diktēts solis,» norāda «Balticovo» valdes priekšsēdētājs Vladimirs Mhitarjans, «mums ir svarīgi, lai novietne jeb kūts atbilstu ne tikai mūsdienu prasībām, bet tā būtu arī moderna un tehnoloģiski aprīkota novietne, kas atbilstu augstākajām dzīvnieku labturības prasībām.»

Tā kā jaunās novietnes būvniecībā svarīgu lomu spēlē termiņu un padarīto darbu kvalitāte, «Balticovo» jaunās novietnes būvniecību veiks sadarbībā ar vienu no vadošajiem Latvijas projektēšanas un inženierijas birojiem – SEP.

«Esam jau līdz šim sadarbojušies ar SEP dažādu objektu projektēšanā un būvniecībā, tostarp biogāzes rūpnīcas izveidē, tāpēc arī šoreiz sadarbība ir likumsakarīga,» projektēšanas biroja izvēli skaidro uzņēmuma vadītājs.

Būvniecībā – mūsdienīgi un ilgtspējīgi risinājumi

SEP ģenerāldirektors Jans Ratkevičš norāda, ka plānotā «Balticovo» jaunputnu novietne sastāvēs no diviem tehnoloģiskajiem līmeņiem, kur katrā līmenī izvietota tehnoloģija cāļu turēšanai. Jaunputnu novietnes projekts paredz betona laukumu izbūvi pie kūtsmēslu savākšanas konveijera, gar ēkas cokolu betona bruģakmens seguma apmaļu izvietošanu, esošo segumu atjaunošanu virs iebūvētajām inženierkomunikācijām, zālienu ierīkošanu un atjaunošanu, kā arī inženiertīklu izbūvi jaunputnu novietnes vajadzībām.

Tāpat novietnes projektā plānoti mūsdienīgi un ilgtspējīgi energoefektivitātes, dzīvnieku labturības un drošības risinājumi.

«Vēlos uzsvērt, ka novietnes būvniecība paredz ne tikai videi saudzīgu putnu novietni pēc tās nodošanas ekspluatācijā, bet pat būvniecības procesā ievērot stingrus vides drošības pasākumus, kas pasūtītājam ļaus būt pārliecinātam par ilgtspējīgu un videi draudzīgu projekta realizāciju,» atzīmē J. Ratkevičš.

Dati par komersantiem

Latvijas projektēšanas un inženierijas birojs SEP ar tā pieredzi nodrošina visaptverošus civilās un industriālās inženierijas risinājumus gan Latvijā, gan pasaulē.

Birojā darbojas vairāk nekā 40 inženieru komanda, kuri pārstāv 8 dažādas inženiertehniskās nodaļas, un tas ļauj SEP nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu būvniecības projektu izstrādi. To apliecina biometāna ražošanas rūpnīcu, koģenerācijas staciju, atomelektrostaciju projektēšanas, u. c. civilās un industriālās inženierijas uzsāktie un realizētie projekti Latvijā, ES valstīs un ASV.

Jau ziņots, ka «Balticovo» pagājušajā gadā strādāja ar 101,801 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 63,1% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga vairākkārt un bija 6,711 miljoni eiro.

«Balticovo» pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. Uzņēmums reģistrēts 1992. gadā, un tā pamatkapitāls ir 5 370 381 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks, pēc «Balticovo» 2022. gada pārskatā minētā, ir SIA «BCO», kurai pieder 98,13% «Balticovo» akciju. Vienlaikus «BCO» kapitālā, pēc «Firmas.lv» datiem, 67% pieder Tatjanai Poplavskai, bet 33% pieder Valdim Grimzem.

«Firmas.lv» informācija liecina, ka «Siltumelektroprojekts» 2022. gadā strādāja ar 10,306 miljonu eiro apgrozījumu un 1,034 miljonu eiro zaudējumiem. «Siltumelektroprojekts» reģistrēts 2004. gadā, un tā pamatkapitāls ir 907 440 eiro. «Siltumelektroprojekts» īpašnieks ir Latvijas pilsonis Mhitars Mhitarjans.

Avots

...

  Dalies ar ziņu:  
  Notikumi

  jūnijs 2024

  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  Mūsu partneri