Sākums » Doma laukumā svinēs Pasaules olu dienu

Doma laukumā svinēs Pasaules olu dienu

11.10.2022. | Jaunumi

Dalies ar ziņu:

Lai pievērstu uzmanību olām kā vērtīgam uztura produktam, kas ik dienu cilvēkam dod spēku, Latvijas iedzīvotāji aicināti uz kopīgu aktivitāti – zibakciju Doma laukumā 14. oktobrī pulksten 11.00, veidojot kopīgu “Olas ir spēks!” atpazīšanas zīmi un ziedojot projektam “Paēdušai Latvijai”, informē Latvijas Apvienotās putnkopības asociācijas (LAPNA) izpilddirektore Anna Ērliha.

Pasākuma mērķis ir parādīt spēku vairākās dimensijās – uzturvielas, kas ir olās, sniedz cilvēka ķermenim veselību un spēku, savukārt sabiedrība, kopīgi un vienoti rīkojoties, ar savu spēku spēj palīdzēt citiem.

“Šajā dienā rīkojam īpašu zibakciju, kurā aicinām iesaistīties dalībniekus, proti, kopīgi veidosim kustības “Olas ir spēks!” atpazīšanas zīme aptuveni 100 m2 platībā. Uzsverot olu nozīmi ikdienas uzturā, par katru atnākušo zibakcijas dalībnieku, Latvijas apvienotās putnkopības asociācijas biedri ziedos olas projektam “Paēdušai Latvijai”. Kopā mērķis ziedot 4500 olas!” skaidro Ērliha.

Pasaules olu diena tika pirmo reizi atzīmēta Vīnē 1996. gadā, kad tika nolemts svinēt olas spēku katra gada oktobra otrajā piektdienā. Kopš tā laika olu cienītāji visā pasaulē ir izdomājuši jaunus radošus veidus, kā godināt šo cilvēkiem tik ļoti nepieciešamo pārtikas produktu.

“Olbaltumvielas ir vienas no svarīgākajām uzturvielām cilvēka organismā. Ir būtiski turpināt izglītot sabiedrību par sabalansēta uztura nozīmi un to ietekmi uz veselību ilgtermiņā. Tādēļ arī vēršam uzmanību šim produktam ar dažādām aktivitātēm Pasaules olu dienā Doma laukumā un ne tikai,” piebilst Ērliha.

Katrs zibakcijas dalībnieks saņems olu iepakojumu un vēl citus pārsteigumus. Visiem kopā būs iespēja piedalīties unikālā pasākumā, parādīt kopējo spēku un palīdzēt mazturīgajām ģimenēm un senioriem.

Reģistrēšanās saite zibakcijas dalībniekiem.

Pasākumā norisināsies arī citas aktivitātes. Turpat uz vietas būs “Olas ir spēks!” pavāru busiņš, kurā bez maksas varēs nogaršot dažādus olu ēdienus. Uz pasākumu aicināts ikviens sabiedrības loceklis, olu mīlis, sportists vai veselīga uztura piekritējs.

Turklāt “Olas ir spēks!” pavāru busiņš viesosies pie Jaunās Teikas birojiem no pulksten 8.00 līdz pulksten 9.30, kā arī Mūkusalas biroju kompleksa teritorijā no pulksten 15.00 līdz pulksten 17.00. Tāpat svinības turpināsies arī 15. oktobrī – Iecavā, kur 11.30 – 12.30 Iecavas stadionā būs iespēja gan nobaudīt olu ēdienus, gan piedalīties kopējā aktivitātē – kustības logo atveidē.

Ola ir izcili daudzpusīgs proteīna avots, kas satur 13 dažādas būtiskas uzturvielas vienā garšīgā, pieņemamā veidolā. Olas vispusīgais labums sniedz daudz dažādu priekšrocību cilvēkiem jebkurā vecumā un dzīves posmā visā pasaulē. Kā piemēram, smadzeņu darbības uzlabošana, fiziskā spēka attīstīšana, bērna augšanas veicināšana – ola var visu!

Olas lietošanai uzturā ir vairāki ieguvumi veselībai. Ola ir viens no visvairāk barojošajiem pārtikas produktiem uz planētas, viena liela ola nodrošina 13 nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas, un ešus gramus augstas kvalitātes olbaltumvielu jeb proteīnu.

Daudzas no olās atrodamajām uzturvielām parasti tiek patērētas nepietiekami, taču tās ir nepieciešamas kā daļa no veselīga uztura, lai izvairītos no nopietnām veselības problēmām. To uzturvielu lieliskā biopieejamība jeb uzsūkšanās organismā (94% vārītām olām) nozīmē, ka olas spēj tieši uzlabot cilvēku veselību visā pasaulē, veicinot labāku dzīvi visiem.

Augstais uzturvielu blīvums ļauj tām atbalstīt ķermeņa dabisko imūnsistēmu, veicināt fizisko augšanu un palīdzēt bērna smadzeņu attīstībai.

Tāpat pastāv arī ieguvums mūsu planētai. Olas ir zemas ietekmes olbaltumvielu avots, un tām ir vismazākā ietekme uz vidi no kopējiem dzīvnieku olbaltumvielu avotiem, un tās ir salīdzināmas ar dažiem augu izcelsmes pārtikas produktiem.

Projektu “Olas ir spēks!” finansē Eiropas Savienība. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Lauku atbalsta dienesta uzskatus un viedokļus. Ne Eiropas Savienība, ne Lauku atbalsta dienests ar tiem nevar tikt saukti pie atbildības.

...

  Dalies ar ziņu:  
  Notikumi

  jūlijs 2024

  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  Mūsu partneri