Sākums » Investējot 4 miljonus Alūksnes putnu fermā, olu ražošanas jauda palielināta par 35%

Investējot 4 miljonus Alūksnes putnu fermā, olu ražošanas jauda palielināta par 35%

20.09.2021. | Jaunumi

Dalies ar ziņu:

Investējot Alūksnes putnu fermā 4 miljonus eiro, APF Holdings atklāj trešo putnu novietni, kas ir 3000 m2 platībā, savukārt visas ražotnes kopējā teritorijas platība ir 23 hektāri. Olu ražošanai Alūksnē ir sena vēsture un tā ir Latvijā viena no vecākajām olu ražotnēm, kas darbojas kopš 1961. gada, šogad svin savas darbības 60. jubileju.

Šis ir viens no vērienīgākajiem investīciju projektiem Alūksnes novadā, jo piecu gadu laikā ražotnē un tās tehnoloģijās investēti 15 miljoni eiro. Trešā novietne uzbūvēta par APF grupas pašu līdzekļiem un piesaistot ALTUM finansējumu pusotra miljona apmērā - mūsdienīgu iekārtu iegādei. Būvdarbus veica Latvijas būvniecības uzņēmums SIA “Aimasa” un tas prasīja 9 mēnešus, jaunajā ēkā mājvieta ir 125 000 dējējvistām.

Uzņēmuma jubilejas pasākumu apmeklēja arī pasaules lielākā putnkopības iekārtu ražotāja FACCO prezidents: “Esmu no Itālijas un mūsu uzņēmums arī ir ar 60 gadu pieredzi visā pasaulē, kas ir inovatīvākais un videi nekaitīgākais putnu fermu iekārtu ražotājs. Mūsu iekārtas ir sastopamas vairāk nekā 70 valstīs, tostarp Alūksnes putnu fermā, kas ir mūsu pirmais projekts Baltijā. APF ir viens no nozīmīgākajiem un augošākajiem olu ražotājiem Latvijā un Baltijas teritorijā. Cieši sadarbojoties ar klientu, esam realizējuši divus putnu novietņu projektus 2019. un 2021. gadā, analizējot visus putnu audzēšanas un ražošanas attīstības posmus, radīti inovatīvi risinājumi, arī turpmāk ceram uz tikpat veiksmīgu sadarbību.”

Jānis Vitenbergs, LR Ekonomikas ministrs: “Jautājums joprojām diskutabls, kas bija pirmā – vista vai ola? Esmu pārliecināts, ka Alūksnē atbilde ir zināma vismaz 60 gadus. Domājot ne tikai par sava novada, bet visas valsts labklājību, Alūksnes putnu ferma īsteno projektus nākotnes izaugsmei. Un man ir patiess gandarījums ka laikā, kad pandēmija ir sašūpojusi ekonomiku visā pasaulē, uzņēmums turpina domāt par ilgtermiņa attīstību un vēl vērienīgāk paplašina savas jaudas, nodrošinot gan mūsdienīgus un modernus ražošanas procesus, gan stabilas darba vietas vietējiem iedzīvotājiem. Ikviens šāds ieguldījums uzņēmuma attīstībā stiprina arī Latvijas, kā augstas kvalitātes produktu ražotāja, reputāciju pasaulē.”

Jurijs Adamovičs, APF Holdinga dibinātājs un vadītājs: “APF ražotnē tiek izmantoti mūsdienīgākie tehnoloģiskie risinājumi, kas nodrošina maksimālo procesu automatizāciju un palīdz mums uzturēt pasaules līmeņa biodrošības standartus. Lielākoties ražojam Baltijas valstu tirgum, bet aptuveni 30% eksportējam uz vairākām Eiropas Savienības valstīm. Plānojam mērķtiecīgi attīstīties arī turpmāk. Šobrīd holdingkompānija izveidojusi meitas uzņēmumu “Preiļu putni”, kas audzēs cāļus Alūksnes putnu fermas vajadzībām, lai jaunputni vairs nav jāiepērk no ārvalstu piegādātajiem. Plānots, ka sākot ar nākamo gadu Preiļos audzēsim vairāk nekā 200 000 cāļu līdz 14-16 nedēļu vecumam. Aktīvi darbojamies arī pētniecības jomā pie jaunu olu produktu izstrādes.”

Hermanis Dovgijs, Alūksnes putnu fermas valdes priekšsēdētājs: “Līdz šim uzņēmumā strādāja vairāk nekā 50 darbinieki, paplašinot ražotni un rekonstruējot trešo putnu novietni, izveidotas 5 jaunas darba vietas, kas ir arī sociālekonomisks ieguvums reģionam. Šobrīd mums ir 415 tūkstoši dējējvistu un esam otra lielākā olu ražotne Latvijā, gada laikā saražojot 115 miljonus olu, kas ir par 35% vairāk nekā iepriekš. Uzņēmuma saražotā produkcija pieejama lielākajos mazumtirdzniecības tīklos, tostarp arī TOP un RIMI. Mūsu mērķis nākamajiem pieciem gadiem ir palielināt ražošanas apjomus un paplašināt produkcijas klāstu.”

Kaspars Gerhards, LR Zemkopības ministrs: “Latvijā ražotas olas ir pieprasītas ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām. Pēdējos piecos gados mūsu ražotā produkta eksporta vērtība ir būtiski pieaugusi – par nepilnu pusi jeb 42%. Putnkopības produktu ražošana ir visstraujāk augošais dzīvnieku izcelsmes produktu sektors pasaulē. Arī Eiropas Komisijas nākotnes prognozes liecina, ka nākamo gadu laikā tiek paredzēts pakāpenisks olu ražošanas un patēriņa pieaugums Eiropas Savienībā. Olas ir samērā pieejamas lielākajā pasaules daļā, bagātīgas ar daudzām būtiskām uzturvielām un ārkārtīgi daudzpusīgas to izmantošanā. Tādēļ, neskatoties uz tirgus traucējumiem, ko izraisīja Covid-19 pandēmija, olu ražošanas nākotne izskatās perspektīva. Un Latvija ar jaunu olu ražošanas uzņēmumu var sniegt savu devumu pieaugošā patēriņa nodrošināšanai. Novēlu APF Holdings arī turpmāk tikpat veiksmīgu darbību nozarē!”

ALTUM valdes loceklis Aleksandrs Bimbirulis: “Esam gandarīti piedalīties Alūksnes putnu fermas nākamā attīstības soļa finansēšanā, papildinot komercbanku finansējumu. Līdzšinējā sadarbībā, tai skaitā arī sarežģītās situācijās, esam pārliecinājušies par uzņēmuma mērķtiecīgu darbību, gan būtiski palielinot ražošanas apjomus, gan pilnveidojot ražotni un aktīvi darbojoties eksporta tirgos. Vēlam uzņēmumam sekmīgu nākamo modernizācijas un paplašināšanās kārtu, sasniedzot izvirzītos augstos mērķis.”

Dzintars Adlers, Alūksnes novada domes priekšsēdētājs: “Mums kā novadam ļoti būtiski ir ražošanas uzņēmumi, kas gan nodrošina darba vietas iedzīvotājiem, gan rada pievienoto vērtību. Novada attīstība nav iespējama bez ražotājiem, Alūksnes putnu ferma ražo olas ar nosaukumu “Oluksna”, tādā veidā arī reklamējot mūsu novadu. Uzņēmums ir arī sociāli atbildīgs, regulāri atbalsta vietējos pasākumus, sportistus, bērnus un seniorus.”

Par Alūksnes putnu fermu:
Kopš 2017. gada Alūksnes putnu ferma ir International Egg Commission biedrs, kas apvieno dažādu pasaules valstu ražotājus, bet no 2018. gada Latvijas Apvienotās putnkopības nozares asociācijas biedrs. 2019. gadā arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedrs. 2020. gadā vistu olām “Oluksne” piešķirta “Zaļās karotītes” kvalitātes zīme, savukārt “APF vistu olas M” un “APF vistu olas L” saņēma apbalvojumu “Gada prece 2019”. Alūksnes putnu ferma atrodas Alūksnes novada Ziemera pagastā – neskartas Ziemeļlatvijas dabas ielokā.

No kreisās: APF pārstāve; Dzintars Adlers, Alūksnes novada domes priekšsēdētājs; Massimo Finco, putnkopības iekārtu ražotāja FACCO prezidents; Jurijs Adamovičs, APF Holdinga dibinātājs un vadītājs; Sandris Apsītis, SIA Aimasa valdes priekšsēdētājs; Aleksandrs Bimbirulis, ALTUM valdes loceklis; Hermanis Dovgijs, Alūksnes putnu fermas valdes priekšsēdētājs; APF pārstāve un paslēpies aiz viņas pasākuma ‘vadītājs Sandis Miltovičs.
No kreisās: LETA fotogrāfe; APF pārstāve; Jānis Eglīts, Zemkopības ministrijas ministra biroja vadītājs, Jānis Sadovņikovs, Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks; Jurijs Adamovičs, APF Holdinga dibinātājs un vadītājs; Dzintars Adlers, Alūksnes novada domes priekšsēdētājs.
No kreisās: Anna Ērliha, LAPNA valdes locekle; Jānis Gaigals LAPNA valdes priekšsēdētājs
No kreisās: Jānis Gaigals un Jurijs Adamovičs

...

  Dalies ar ziņu:  
  Notikumi

  aprīlis 2024

  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  Mūsu partneri