Sākums » Jaunas ambīcijas Latvijas putnkopjiem

Jaunas ambīcijas Latvijas putnkopjiem

11.05.2021. | Jaunumi

Dalies ar ziņu:

Lai apvienotu visus putnkopības uzņēmumus, gan olu, gan gaļas ražotājus un sekmētu nozares attīstību, 7.maijā veiktas izmaiņas Latvijas putnkopības nozari pārstāvošās asociācijas “Latvijas Olu ražotāju asociācija” statūtos, mainot nosaukumu uz “Latvijas Apvienotā putnkopības nozares asociācija” (LAPNA). Organizācijai izveidota jauna struktūra, ievēlēta padome un valde. Par asociācijas padomes priekšsēdētāju ievēlēts Jurijs Adamovičs, bet par valdes priekšsēdētāju - Jānis Gaigals.

Asociācijas struktūras izmaiņu mērķis ir stiprināt nozares pārstāvniecību,  būtiski palielinot asociācijas biedru skaitu un apvienojot visus putnkopības uzņēmumu veidus –  olu un putnu  gaļas ražotājus, lielos, vidējos un nelielos uzņēmumus, kā arī piemājas saimniecības. Asociācijas darbības uzdevums ir sekmēt putnkopības nozares attīstību, veicināt labturības pamatprincipu ievērošanu putnkopības nozarē, kā arī novērst negodīgu konkurenci. LAPNA aktīvi piedalīsies Latvijas lauksaimniecības politikas veidošanā un putnkopības nozari reglamentējošo tiesību aktu izstrādāšanā un apspriešanā. Lai sekmētu jaunāko tehnoloģiju ieviešanu ražošanā un mazinātu infekciju riskus putnkopības uzņēmumos,  LAPNA sistemātiski rīkos asociācijas biedru izglītošanas un apmācību pasākumus. 

Putnkopība ir svarīga Latvijas tautsaimniecības nozare ar bagātu vēsturi, kas apgādā gan vietējo, gan eksporta tirgus ar kvalitatīvu putnkopības produkciju.  Pērn putnkopības nozares apgrozījums bija 130 miljoni eiro. Nozarē strādā vairāk nekā 2000 darbinieku un ik gadu ap 15 milj. eiro tiek samaksāti nodokļos.

LAPNA padomes priekšsēdētājs Jurijs Adamovičs pauž cerību, ka izveidojot Latvijas Apvienoto putnkopības nozares asociāciju, tās viedoklis tiks sadzirdēts un respektēts. Savukārt, valdes priekšsēdētājs Jānis Gaigals uzskata, ka putnkopības nozares uzņēmumu apvienošanās ir būtisks solis spēcīgas un visaptverošas nozares pārstāvniecības izveidē un spēs aizstāvēt nozares uzņēmumu intereses.

...

  Dalies ar ziņu:  
  Notikumi

  jūlijs 2024

  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  Mūsu partneri