Sākums » Jauni ierobežojumi ražojošajos uzņēmumos paredz katastrofālas sekas Latvijas eksporta konkurētspējai ilgtermiņā, uzskata asociācija

Jauni ierobežojumi ražojošajos uzņēmumos paredz katastrofālas sekas Latvijas eksporta konkurētspējai ilgtermiņā, uzskata asociācija

09.03.2021. | Jaunumi

Dalies ar ziņu:

Latvijas Eksportētāju asociācija “The Red Jackets” kategoriski iebilst pret Veselības ministrijas ierosinājumu, kas paredz, ka darbojas tikai būtiskākie ražošanas uzņēmumi, kā arī paredz to, ka ražošanas uzņēmumos un organizācijās maksimāli tiek ierobežots cilvēku skaits, kas vienlaicīgi uzturas telpās. Asociācija uzskata, ka šādi ierosinājumi paredz katastrofālas sekas Latvijas eksporta konkurētspējai reģionā ilgtermiņā.

“Lai gan ir nepieciešams apturēt pandēmijas izplatību un novērst trešā viļņa izplatību, tomēr sākt veidot sarakstus ar ražojošajiem uzņēmumiem, kas šobrīd drīkst strādāt ir neracionāls solis. Mēs ļoti spilgti atceramies pandēmijas sākumu, kad tika definētas atbalstošās nozares pēc NACE kodu klasifikācijas un kādu ietekmi tas atstāja uz uzņēmumiem, kuri izkrīt cauri šāda veida filtram. Uzņēmumos var veikt pastiprinātu testēšanu un laicīgi noķert iespējamu perēkli, kas mums, neesot ārstiem, liekas daudz efektīvāks instruments kā ekonomikas apturēšana un sagraušana, ” norāda Latvijas Eksportētāju asociācijas “The Red Jackets” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Tiknuss. 

Tikmēr “SIA Primekss” vadītājs Jānis Ošlejs norāda, ka sabiedrības veselības aprūpes sistēmai ir vajadzīga nauda ārstu algām un medicīnas pakalpojumu sniegšanai, tāpēc, lai varētu panākt sekmīgu sabiedrības veselību, ir nepieciešams, lai ekonomika sekmīgi darbotos. “Aicinu valsts ierēdņiem atrast veidu kā samazināt vīrusa izplatību neslēdzot uzņēmumus, bet izmantojot labo praksi no valstīm, kas ir spējušas, gan paturēt atvērtus uzņēmumus, gan samazināt pandēmijas izplatību, piemēram, Japāna,” norāda Ošlejs. 

Arī “Balticovo” valdes loceklis Toms Auškāps pauž bažas: “Mēs esam ļoti nopietni nobažījušies par šī brīža priekšlikumiem, kas attiecas uz ražojošo uzņēmumu darbības ierobežošanu. Šādi šablona veidu ierobežojumi jau iepriekš ir noveduši pie muļķīgiem strupceļiem. Nav vienas atbildes visiem eksportētātājiem. Ir nepieciešams veikt risku analīzi, kurai steiga nav sabiedrotais. Ierobežošana ir mirkļa uzlabojums, kas veido šķietamu progresu, bet rada bedri nākotnē. Ar nepārdomātiem lēmumiem var tikt apturēta ražotnes darbība Latvijā. Eksports attiecīgi varētu tikt ietekmēts uz desmit gadiem vai vispār iznīcināts.”

Par šī brīža situāciju ar ironiju neskopojas “SAF Tehnika” valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs: “Sākam nopietni pārdomāt SAFu reģistrēt kā baznīcu. Ražošana pilna rituāliem un dogmām. Šādas darbības valdībai līdz šim šķitušas gana drošas. Ko darīt, jāpielāgojas.”

Avots: https://jauns.lv/raksts/bizness/431192-jauni-ierobezojumi-razojosajos-uznemumos-paredz-katastrofalas-sekas-latvijas-eksporta-konkuretspejai-ilgtermina-uzskata-asociacija

...

  Dalies ar ziņu:  
  Notikumi

  aprīlis 2024

  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  Mūsu partneri