Sākums » Kas jāņem vērā, lai izdotos saputot olu baltumus?

Kas jāņem vērā, lai izdotos saputot olu baltumus?

16.02.2021. | Jaunumi

Dalies ar ziņu:

Daudzu desertu  un kūku receptēs nepieciešami saputoti olu baltumi, dažreiz tie receptē ir galvenie. Tomēr ne visām mājsaimniecēm izdodas panākt nepieciešamo konsistenci. Ir jāievēro vairāki nosacījumi, un tad viss izdosies. 

Pirmais punkts ir trauka izvēle putošanai. Ieteicams izvēlēties trauku, kas izgatavots no stikla, keramikas, nerūsējošā tērauda vai vara. 

No plastmasas iesaka izvairīties, jo tās porainā virsma var arī pēc mazgāšanas saglabāties taukaina un tas traucēs iegūt vēlamo rezultātu.

Svarīgi, lai trauks ir perfekti tīrs un sauss. 

Galvenais elements – olas. Daudz vieglāk olu baltumus no dzeltenumiem atdalīt ir tad, ja olas ir aukstas. Arī putošana sekmēsies raitāk un veiksmīgāk, ja olbaltumi būs auksti. 

Svarīgs arī olu svaigums. Ilgi stāvējušas olas var neizdoties uzputot, pavisam svaigas olas būs jāputo ilgāk, bet rezultātā iegūsi patiesi gaisīgu un stingru masu.

Nedrīkst aizmirst par piedevām! Kulšanas sākumā jāpievieno nedaudz sāls vai citronskābes. Vairumā recepšu nepieciešams arī cukurs. Te svarīgi atcerēties vienu ļoti būtisku lietu:

cukurs jāpievieno pakāpeniski, jo, ieberot lietu daudzumu vienā piegājienā, olu baltumus uzputot neizdosies.

Kad olu baltumi sakulti? Sena metode, kā to pārbaudīt, - apgriežot bļodu otrādi, masa nekrīt laukā. Protams, nevajag to turēt ilgi vai pakratīt, lai pārbaudītu.

Iespējamās kļūdas, kāpēc nekas neizdodas, un kā to izlabot

 • Olbaltumi bijuši pārāk silti. Atdzesē masu un mēģini vēlreiz!
 • Atdalot baltumus no dzeltenumiem, masā iekļuvusi kāda lāse dzeltenuma. Pievieno nedaudz citrona sulas un turpini putot!
 • Bļoda vai miksera lāpstiņas bijušas taukainas vai mitras. Vislabāk būs sākt no jauna, pārliecinoties, ka nepieciešamais trauks un rīki ir atbilstoši sagatavoti.

Avots: https://receptes.tvnet.lv/7180303/kas-janem-vera-lai-izdotos-saputot-olu-baltumus

...

  Dalies ar ziņu:  
  Notikumi

  jūnijs 2024

  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  Mūsu partneri