Sākums » Latvijas iedzīvotāji dod priekšroku pašu gatavotiem svētku cepešiem

Latvijas iedzīvotāji dod priekšroku pašu gatavotiem svētku cepešiem

22.12.2023. | Jaunumi

Dalies ar ziņu:

AS “Putnu fabrikas Ķekava” veiktā aptauja* liecina, ka vairākums jeb 61% Latvijas iedzīvotāju svētkos baudīs cepeti, ko plāno gatavot paši pēc savas mīļākās receptes. Visbiežāk galdā tiks likti cūkgaļas un vistas gaļas cepeši.

“Latvijas iedzīvotājiem ir spēcīgas tradīcijas gatavot maltītes mājās. To varam novērot kā svētku reizēs, tā ikdienā. Mēs daudz biežāk nekā, piemēram, skandināvi izvēlamies svaigas gaļas produktus. Vienlaikus redzam tendenci, ka pakāpeniski pieaug pieprasījums pēc produktiem, kas atvieglo pilnvērtīgu maltīšu pagatavošanu. Piemēram, aptaujā 15% respondentu norādīja, ka svētkos gatavos kādu no veikalā pieejamajiem marinētajiem cepešiem, bet 4% iecerējuši iegādāties un uzsildīt jau gatavu cepeti,” stāsta “Putnu fabrikas Ķekava” pārstāve Maija Avota.

Vairāk nekā piektā daļa jeb 22% ir iecerējuši pagatavot vistas gaļas cepeti. Interesanti, ka šo putna gaļu visvairāk ir iecienījuši vidzemnieki. Viņu vidū teju puse jeb 40% šajā svētku sezonā ir ieplānojuši pagatavot tieši vistas gaļas cepeti.

Svētku maltītes aptaujātie iedzīvotāji bieži gatavo kopīgiem spēkiem. Ceturtajai daļai cepeti sarūpēs kāds cits svinību dalībnieks, taču būtiski mazāk šādu atbildi sniedza cilvēki vecumā no 50 līdz 59 gadiem. Šajā vecuma grupā tikai 12% norādīja, ka viņi baudīs kāda cita gatavotu cepeti.

*Aptaujas laikā tika veiktas intervijas interneta vidē ar 702 respondentiem vecuma grupā no 18 līdz 74 gadiem.  Dati tika ievākti laika posmā no 15. līdz 20. decembrim.

Par AS “Putnu fabrika Ķekava”

AS “Putnu fabrika Ķekava” ir daļa no “Linas Agro Group” Latvijas putnkopības uzņēmumiem, kurā ietilpst SIA “Lielzeltiņi”, SIA “Broileks”, SIA “Cerova” un SIA “PFK Trader”.

AS “Putnu fabrika Ķekava” ir Latvijā vadošais putnu gaļas ražotājs ar vairāk kā 55 gadu pieredzi. Pilnā ražošanas ciklā AS “Putnu fabrika Ķekava” un saistītie uzņēmumi ražo putnu gaļas produktus no Latvijā audzētām vistām. Uzņēmumi nodarbina vairāk kā 1000 darbiniekus un apgrozījums 2021./2022. finanšu gadā sasniedza 84 miljonus eiro.

AS “Putnu fabrika Ķekava” ir pirmais gaļas ražotājs Baltijā un viens no retajiem uzņēmumiem Eiropā, kas ieviesis ražošanas modeli, kurš ļauj tam audzēt veselīgus putnus bez slimībām, tādējādi izvairoties no antibiotiku lietošanas. Fakts, ka putni nesaņem medikamentus, pircējiem tiek apstiprināts ar norādi “Audzēts bez antibiotikām”. AS “Putnu fabrika Ķekava” kopumā eksportē 50% savas produkcijas, nozīmīgākais eksporta tirgus ir Zviedrija, kas veido 60% no kopējā eksporta apgrozījuma.

...

  Dalies ar ziņu:  
  Notikumi

  jūlijs 2024

  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  Mūsu partneri