Nule kā Latvijas Putnkopības asociācija (LPA) kļuvusi par biedru Latvijas Apvienotajā putnkopības nozares asociācijā (LAPNA), lai kopīgiem spēkiem pārstāvētu tik ļoti daudzšķautņaino putnkopības nozari.
“Spēku apvienošana ir ne tikai loģisks, bet arī sen nepieciešams solis, lai virzītu tālāku nozares attīstību un sakārtošanu. Nozarē darbojas gan mazi, gan lieli uzņēmumi, gan piemājas saimniecības. Putnkopība ir ļoti dažāda, tā ietver ne tikai olu un gaļas ražošanu. Lai saprastu, cik dažāda tā ir, jāmin, ka tā “sākas ar paipalām un beidzas ar strausiem”, pa vidu iekļaujot vistas, pīles, zosis, tītarus, pērļu vistas, fazānus, pāvus, baložus un citas sugas,” norāda LPA vadītāja Zane Rostokina.
Turpmāk LAPNA pārstāvēs 45 biedrus, putnkopjus, kas audzē putnus gan priekam, gan ģimenes un sabiedrības nodrošināšanai ar pārtiku. No Latvijā reģistrētajiem nepilniem sešiem miljoniem mājputnu, biedru saimniecībās ir vairāk nekā 60% jebšu 3,4 miljoni mājputnu, kas pārsvarā ir dējējvistas un broileri.
“Ņemot vērā olu un mājputnu gaļas popularitātes pieaugumu gobālajā tirgū, putnkopība ir nozare ar lielu attīstības perspektīvu, iespēju lauku saimniecībām dažādot ienākumus. Olas un mājputnu gaļa ir lētākais pieejamais proteīna avots, kas prasa vismazākos ražošanas resursus. Turklāt ir pierādīts, ka putnkopība starp visām lopkopības nozarēm rada vismazākās emisijas,” atzīmē Anna Ērliha LAPNA izpilddirektore.
Strādāšana kopā šobrīd ir īpaši svarīga ņemot vērā, ka nozare ir būtisku pārmaiņu priekšā. Eiropas mērogā tiek pārskatītas esošās labturības prasības un izstrādātas jaunas tām putnu sugām, kas līdz šim nav regulētas, piemēram, tītariem, kā arī ir jāizstrādā nozares attīstības stratēģija nacionālajā līmenī.
Ikviens putnkopis, kas vēlas piedalīties nozares stratēģijas izveidē un nākotnes modelēšanā ir aicināts pievienoties LAPNA.