Sākums » Olbaltumvielām bagātu brokastu idejas visai ģimenei

Olbaltumvielām bagātu brokastu idejas visai ģimenei

11.04.2022. | Jaunumi

Dalies ar ziņu:

Brokastis mēdz dēvēt par svarīgāko dienas maltīti. Ne velti ir teiciens, kas mudina brokastis vienmēr apēst pašam, bet pusdienās jau dalīties ar draugiem. Kāpēc brokastīs ir vērts iekļaut olbaltumvielām bagātus produktus un kā tos labāk kombinēt, stāsta šefpavārs, Rimi Bērniem garšas eksperts Normunds Baranovskis.

Savukārt Rimi Bērniem gardēde Lība Smildziņa kopā ar māsu Sāru un brāli Klāvu gatavo trīs gardas receptes, kas satur produktus ar augstu olbaltumvielu saturu.

Olbaltumvielas – ne tikai gaļa

Kā zināms, olbaltumvielas ir svarīga ikviena dzīva organisma sastāvdaļa, un tās ik dienu ir jāiekļauj uzturā. “Domājot par olbaltumvielām, gribētu mudināt mazliet aizmirst par gaļas produktiem, bet atcerēties tieši augu valsts izcelsmes olbaltumvielas. Tāpēc arī šoreiz piedāvātās receptes ir bez gaļas. Katrs var piedomāt pie tā, lai retāk uzturā lietotu gaļu. Tā noteikti nav jāēd katrā ēdienreizē,” stāsta Normunds Baranovskis. Pupiņas un graudaugi, kā arī dažādi piena produkti un, protams, olas – šie produkti dos sāta sajūtu, neēdot gaļas ēdienus.

Kā kombinēt produktus, lai ēstu garšīgi 

Lai ēdiens būtu ne tikai vērtīgs, bet arī garšīgs, ir vērts padomāt par dažādām kombinācijām. “Ieteiktu nevis pirkt jau gatavu jogurtu, bet gatavot to pašiem, izmantojot, piemēram, grieķu jogurtu, kam pievieno dažādas ogas. Tas palīdz katram ģimenes loceklim pagatavot sev tādu jogurtu, kas garšo tieši viņam. Arī tas, ka jogurtā viss nav samaisīts kopā, ļauj just izteiktākas garšas – gan skābo ogu, gan paša jogurta un sīrupa garšu,” teic garšas eksperts Normunds Baranovskis un dalās idejās, kā var kombinēt dažādus olbaltumvielām bagātus produktus, piemēram, olas ar pupiņām.

Lūk, dažas idejas, kā kombinēt produktus:

 • pupiņas (vai citi pākšaugi) un dažādi dārzeņi,
 • pākšaugi un nūdeles,
 • olas un sēnes,
 • olas un dārzeņi,
 • jogurts bez piedevām un ogas, augļi,
 • biezpiens un kļavu sīrups,
 • siers un dažādi dārzeņi.

Idejas olbaltumvielām bagātiem ēdieniem aplūkojamas ziņas avotā.

...

  Dalies ar ziņu:  
  Notikumi

  aprīlis 2024

  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  Mūsu partneri