Vai zinājāt, ka paipalu olas pirms vārīšanas jāmaisa? Paipalu fermas “Rīta putni” līdzīpašnieks Bruno Cīrulis dalās ar noderīgiem trikiem un pārbaudītiem padomiem paipalu olu vārīšanā.
“Paipalu oliņas, vismaz “Olalā” paipalu oliņas noteikti, ledusskapī vispār labāk neturēt. Ledusskapī visi produkti paliek mazliet garšā līdzīgi. Turklāt, ja aukstas olas liks vārīt, tām būs šoks, būs grūti nolobīt un dzeltenums nebūs vidū. Mēs iesakām turēt paipalu olas istabas temperatūrā, būs ilgi svaigas tāpat un labāk garšos.
Lobīšanas mākslas pamatā ir ūdens – jā, daudz kas no ūdens atkarīgs. Nevar izlaist nevienu no vārīšanas etapiem, un tie ir šādi.
Uzliec vārīties katlu ar ūdeni. Oliņas ieliec siltā ūdenī citā traukā. Kamēr ūdens vārās, otrā traukā lēni maisi oliņas. Maisot dzeltenums tajās nostājas pa vidu. Bieži oliņām dzeltenums ir pie vienas malas. Pēc vārīšanas lobot tajā vietā to visbiežāk pārplēsīsi. Bet, siltā ūdenī maisot, olas dzeltenums nostājas pa vidu un pēc tam vārot tā arī paliek.
Kad ūdens uzvārījies, liec oliņas vārošajā ūdenī. Pēc trīs minūtēm tās būs cietas. Ja gribas pusmīkstu oliņu, jāvāra pusotra minūte, ne ilgāk! Kad izvārījušās, jāmēģina no krāna notecināt, cik vien var, aukstu ūdeni, kurā oliņas likt, ja ir, tad liec ledus ūdenī.
Atdzesē olas minūtes desmit, nevajag steigties.
Sasit čaumalu – paipalu oliņai ir ļoti izturīga plēvīte, viegli sasist. Starp rokām mazliet parīvē un iemet vēlreiz aukstajā ūdenī, lai ūdens tiek zem sasistās čaumalas, lobīšana būs pavisam viegla. Oliņas resnākajā gala zem čaumalas ir gaisa burbulītis, to plēš vaļā, un čaumala pati nāk nost. Ja vēl negrib lobīties, ieliek vēlreiz ūdenī un ūdens tiek zem plēvītes, un tad nolobīt ir pavisam viegli.”
Ja vēlies uzzināt vairāk par paipalu olām, receptēm, kuru sastāvā ir paipalu olas un vispār par “Rīta putnu” ikdienu, saimniekojot, apskati viņu profilu šeit.
Avots: https://www.delfi.lv/tasty/praktiski-padomi/parbauditi-triki-paipalu-olinu-varisana-un-lobisana.d?id=53614449