Sākums » “Putnu fabrika Ķekava” pievieno grupas uzņēmumus un maina nosaukumu uz “Ķekava Foods”

“Putnu fabrika Ķekava” pievieno grupas uzņēmumus un maina nosaukumu uz “Ķekava Foods”

01.02.2024. | Jaunumi

Dalies ar ziņu:

AS “Putnu fabrika Ķekava” ir pabeigusi reorganizācijas procesu, kura rezultātā uzņēmumam tika pievienoti SIA “Lielzeltiņi” (zīmols “Bauska”), SIA “Broileks” un SIA “Cerova”, kļūstot par vienu uzņēmumu – AS “Ķekava Foods”. Reorganizācijas rezultātā visi produktu zīmoli tiek saglabāti, uzņēmumam ir palielināts pamatkapitāls un iecelta jauna valde.

Latvijā uzņēmuma produktus arī turpmāk varēs atrast ar jau iecienītajiem zīmoliem “Ķekava” un “Bauska”, tāpat ir saglabāts arī eksporta zīmols “Top Choice Poultry” un īpaši Somijas un Zviedrijas mazumtirdzniecības tīkliem veidotais zīmols “Grannfågel”.

“Uzņēmumu apvienošanas galvenais mērķis ir celt mūsu efektivitāti un konkurētspēju ārvalstu tirgos, tādēļ uzņēmumam izvēlēts ārvalstu partneriem saprotams nosaukums “Ķekava Foods”. Taču šīs pārmaiņas nemaina mūsu pamatvērtības. Tas ir apliecinājums mūsu apņēmībai turpināt attīstīt ilgtspējīgu uzņēmējdarbību un augstākās kvalitātes svaigās gaļas produktus, kuru kvalitāti apliecina zīme “Audzēts bez antibiotikām” un ko atzinīgi novērtē kā Latvijas, tā ārvalstu pircēji,” stāsta “Ķekava Foods” valdes priekšsēdētājs Andrius Pranckevičius.

Līdz šim nozīmīgākais “Putnu fabrikas Ķekava” eksporta tirgus ir Skandināvijas valstis, taču produkcija kopumā tiek eksportēta uz 24 valstīm. Apvienojot uzņēmumus, iecerēts samazināt izmaksas, atsakoties no liekām darbībām uzņēmumu starpā, ietaupot laika resursus, kā arī samazinot valsts institūciju prasīto birokrātisko procedūru apjomu. Uzņēmums saglabā nemainīgu darbinieku skaitu, kas pārsniedz 1000 cilvēku, un tie ražo vairāk nekā 600 putnu gaļas produktu vienību.

“Ķekava Foods” valde ir iecelta šādā sastāvā: valdes priekšsēdētājs - Andrius Pranckevičius, valdes locekļi Aiva Banga, Ilze Kaparšmite, Saulius Petkevicius, Dominikas Olbakas, Andrius Krivošejevas, Tomas Kvedaras un Tadas Spridžiūnas. Apvienojot visu četru uzņēmumu resursus, “Ķekava Foods” pamatkapitāls veido 20 miljonus 243 tūkstošus.

AS “Ķekava Foods” ir daļa no AB Akola group, kas kopš pērnā gada decembra ir koncerna “Linas Agro Group” jaunais nosaukums. Uzņēmumus AS “Putnu fabrikas Ķekava”, SIA “Lielzeltiņi”, SIA “Broileks” un SIA “Cerova” 2013. gadā iegādājās “Linas Agro Group”. Līdz šim katram uzņēmumam bija sava funkcija. SIA “Cerova” pieder putnu inkubators, SIA “Broileks” un SIA “Lielzeltiņi” - putnu mītnes, papildu tam SIA “Lielzeltiņi” ražo arī kombinēto lopbarību.

Par AS “Putnu fabrika Ķekava”

AS “Putnu fabrika Ķekava” ir daļa no AB “Akola Group” Latvijas putnkopības uzņēmumiem, kurā ietilpst SIA “Lielzeltiņi”, SIA “Broileks”, SIA “Cerova” un SIA “PFK Trader”.

AS “Putnu fabrika Ķekava” ir Latvijā vadošais putnu gaļas ražotājs ar vairāk kā 55 gadu pieredzi. Pilnā ražošanas ciklā AS “Putnu fabrika Ķekava” un saistītie uzņēmumi ražo putnu gaļas produktus no Latvijā audzētām vistām. Uzņēmumi nodarbina vairāk kā 1000 darbiniekus un apgrozījums 2021./2022. finanšu gadā sasniedza 84 miljonus eiro.

AS “Putnu fabrika Ķekava” ir pirmais gaļas ražotājs Baltijā un viens no retajiem uzņēmumiem Eiropā, kas ieviesis ražošanas modeli, kurš ļauj tam audzēt veselīgus putnus bez slimībām, tādējādi izvairoties no antibiotiku lietošanas. Fakts, ka putni nesaņem medikamentus, pircējiem tiek apstiprināts ar norādi “Audzēts bez antibiotikām”. AS “Putnu fabrika Ķekava” kopumā eksportē 50% savas produkcijas, nozīmīgākais eksporta tirgus ir Zviedrija, kas veido 60% no kopējā eksporta apgrozījuma.

...

  Dalies ar ziņu:  
  Notikumi

  aprīlis 2024

  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  Mūsu partneri