Sākums » “Putnu fabrikas Ķekava” vadītājs: Putnu gaļas ražotājiem Covid-19 pandēmija radījusi pēdējos 30 gados lielāko krīzi

“Putnu fabrikas Ķekava” vadītājs: Putnu gaļas ražotājiem Covid-19 pandēmija radījusi pēdējos 30 gados lielāko krīzi

24.10.2021. | Jaunumi

Dalies ar ziņu:

Putnu gaļas ražotājiem Covid-19 pandēmija radījusi pēdējos 30 gados lielāko krīzi, intervijā aģentūrai LETA atzina AS “Putnu fabrika Ķekava” valdes priekšsēdētājs Andrius Pranckevičus.

Viņš norādīja, ka “Linas Agro” grupas uzņēmumus pandēmija līdz šim ietekmējusi dažādi, taču lielākā negatīvā ietekme ir uz mājputnu gaļas ražošanu. 

“Tā bija ļoti skumja ziņa Latvijā, arī mums “Putnu fabrikai Ķekava”, kad tika aizvērti restorāni un HoReCa segments uz gandrīz gadu,” sacīja Pranckevičus, piebilstot, ka šī iemesla dēļ uzņēmuma biznesam bija milzīgas problēmas līdz ar pārprodukciju Eiropā, patēriņa samazināšanos un ļoti lielu cenu kritumu. “Tā bija lielākā krīze mājputnu gaļas ražošanas biznesā pēdējo 20 vai 30 gadu laikā,” uzsvēra Pranckevičus.

Tāpat viņš atzīmēja, ka augstākas labības cenas nozīmē arī barības cenu paaugstināšanos. 

“Barības cenas jau ir pieaugušas ļoti, visiem piena un gaļas ražotājiem nākas saskarties ar ļoti augstām ražošanas izmaksām, turklāt ir būtiski pieaugušas enerģētikas izmaksas - gāzes un elektrības izmaksas pēdējo trīs četru mēnešu laikā ir pieaugušas gandrīz divas reizes. Tas būtiski ietekmē ražošanu, un produktu izmaksas pieaug. Domāju, ka sekas būs tādas, ka agri vai vēlu pieaugs cenas arī lielveikalos. Lai gan vienmēr ir ļoti grūti saprast un prognozēt, cik ļoti cenas veikalu plauktos pieaugs, jo cenas, kā mēs visi zinām, ir lielveikalu bizness. Tātad, viena lieta ir ražotāja noteiktā cena, bet tā var būt pilnīgi atšķirīga veikala plauktā. Lielveikalu tīkli vienmēr var regulēt cenu, iekļaut tajā rezerves, noteikt stratēģiju utt.,” teica Pranckevičus.

Vienlaikus viņš minēja, ka Latvijā cenu ziņā noteikti ietekme būs veikalu tīkla “Lidl” ienākšanai. 

“Domāju, ka augstas cenas saglabāsies vismaz līdz nākamajai ražai deviņus desmit mēnešus, kas nav iepriecinoša ziņa ražotājiem,” sacīja Pranckevičus.

Viņš arī norādīja, ka uzņēmuma lielākie partneri ir lielveikalu tīkli, paužot gandarījumu, ka pēdējo mēnešu laikā lielveikalu tīkli ir īpaši pievērsuši uzmanību vietējiem ražotājiem, īpaši gaļas produkcijai. “Mēs atkal kā Latvijas ražotājs esam pārstāvēts veikalu plauktos, kas ne vienmēr bija tā Covid-19 sākuma periodā, kad pārsvarā dominēja poļu gaļa. Vietējā uzņēmumā strādā mūsu cilvēki, tas ir jāatbalsta. Turklāt gaļa tiek ražota šeit pat uz vietas, tā netiek vesta simtiem kilometru no citas valsts, kas nav ilgtspējīgi un videi draudzīgi. Es tikai gribu cerēt, ka lielveikalu attieksme un izpratne par vietējo ražotāju atbalstīšanu turpināsies un nebūs īstermiņa fenomens. Tas ir ļoti svarīgi veselīgām ekonomiskajām attiecībām un sadarbībai starp ražotājiem un lielveikaliem,” klāstīja “Putnu fabrikas Ķekava” vadītājs.

Jau vēstīts, ka “Putnu fabrika Ķekava” pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2019.gada 1.jūlija līdz 2020.gada 30.jūnijam, strādāja ar 75,332 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,6% mazāk nekā gadu iepriekš, kā arī kompānija cieta zaudējumus 817 455 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Avots: http://www.aprinkis.lv/index.php/ekonomika/28132-putnu-fabrikas-kekava-vaditajs-putnu-galas-razotajiem-covid-19-pandemija-radijusi-pedejos-30-gados-lielako-krizi

...

  Dalies ar ziņu:  
  Notikumi

  aprīlis 2024

  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  Mūsu partneri