Sākums » PVD konstatējis neatļautu tirdzniecību ar mājputniem

PVD konstatējis neatļautu tirdzniecību ar mājputniem

20.05.2021. | Jaunumi

Dalies ar ziņu:

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori konstatējuši neatļautu tirdzniecību ar vistu un tītaru cāļiem, informēja PVD.

Mēģinot iegādāties vistu un tītaru cāļus no personas, kas tos tirgoja ar sludinājumu portāla “ss.com” starpniecību, PVD konstatējis ne tikai neatļautu izbraukuma tirdzniecību ar mājputniem, bet arī to, ka cāļi ievesti Latvijā no Lietuvas bez veterinārā sertifikāta, kas ir obligāts mājputnu veselību apliecinošs pavaddokuments.

Kopumā kravā bija aptuveni 1850 dējējvistu un 210 tītaru cāļi.

Par konstatēto uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā, kā arī informēts Lietuvas Pārtikas un veterinārais dienests.

Tāpat dienests atgādina – neraugoties uz to, ka no 21. maija ir atceltas biodrošības prasības, kas putnu gripas draudu dēļ liedza mājputnus laist ārpus telpām, joprojām ir un būs aizliegta dalība tirgos ar mājputniem un izbraukuma tirdzniecība ar mājputniem un inkubējamām olām. Mājputnu tirdzniecība ir atļauta tikai tieši no novietnes uz novietni.

Lai arī Latvijā kopš marta putnu gripa savvaļas putniem nav konstatēta, citviet Eiropā, tostarp Lietuvā, no kuras vesti cāļi, joprojām saslimšanas gadījumi tiek konstatēti gan savvaļas putniem, gan mājputniem.

PVD atkārtoti aicina Latvijas mājputnu turētājus šobrīd atturēties no mājputnu iegādes putnu gripas skartajās valstīs, lai slimību neievazātu mājputnu novietnēs Latvijā. Ja arī mājputni tiek iegādāti citās valstīs, tad tiem līdzi jābūt izcelsmi un veselību apstiprinošam dokumentam – veterinārajam sertifikātam, norādīja dienestā.

Informāciju sagatavoja un foto autors: PVD

...

  Dalies ar ziņu:  
  Notikumi

  aprīlis 2024

  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  Mūsu partneri