Sākums » Turpinās parakstu vākšana par samazināto PVN pārtikas produktiem

Turpinās parakstu vākšana par samazināto PVN pārtikas produktiem

25.09.2020. | Jaunumi

Dalies ar ziņu:

Portālā manabalss.lv jūlijā tika uzsākta parakstu vākšana par samazinātā PVN piemērošanu pārtikai - svaigai gaļai, olām, zivīm, pienam.

Kopš 2018.gada kā eksperiments samazinātais PVN tiek piemērots Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem. Par to, ka lēmums par samazinātā PVN piemērošanu sevi ir attaisnojis, jau šī gada sākumā ziņojusi Zemkopības ministrija.

PVN samazinātās likmes ieviešana ir devusi pozitīvu efektu augļkopības un dārzeņkopības nozarei kopumā, jo platības ir pieaugušas par 8,5%, bet Latvijā saražotās produkcijas vērtība ir palielinājusies par 45%. Uzlabojušies arī ārējās tirdzniecības rādītāji.

PVN samazināšanu svaigajai pārtikai par likumsakarīgu soli dēvē arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore, profesore Irina Pilvere. Viņa izpētījusi, ka jau šobrīd PVN likmes samazināšana Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem ir veicinājusi to, ka Latvijā ir zemākās cenas šajās produktu grupās salīdzinājumā ar pārējām Baltijas valstīm.

“PVN samazināšana veicinātu ne tikai iedzīvotāju labklājību un rocību iegādāties dažādus svaigas pārtikas produktus, bet rosinātu veselīga, daudzveidīga un kvalitatīva uztura patēriņu, veicinātu nodarbinātību lauku teritorijā, un radītu iespējas vietējo ražošanas uzņēmuma attīstībai.”

Irina Pilvere

Diemžēl, neraugoties uz ilgstošajām sarunām par ieguvumiem, ko sniegs samazinātais PVN, Saeima 17. septembrī noraidīja opozīcijas deputātu izstrādātos grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumā, kas paredz samazināt PVN likmi maizei, pienam un skābpiena produktiem bez piedevām, svaigai gaļai un olām.

Taču šis lēmums nav pareizs un ir jāmaina, tāpēc aicinām parakstīties par samazinātā PVN piemērošanu svaigajai pārtikai!

Lai iniciatīvu parakstītu, veicamas trīs vienkāršas darbības:
1. Atveriet saiti https://manabalss.lv/samazinam-pvn-partikas-produktiem/
2. Autorizējieties, izmantojot interneta banku.
3. Parakstieties.

...

  Dalies ar ziņu:  
  Notikumi

  jūlijs 2024

  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  Mūsu partneri