Sākums » Valsts policija konstatē būtiskus pārkāpumus Ukrainas izcelsmes olu izplatītāja darbībā

Valsts policija konstatē būtiskus pārkāpumus Ukrainas izcelsmes olu izplatītāja darbībā

08.10.2020. | Jaunumi

Dalies ar ziņu:

Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācija ir saņēmusi oficiālu informāciju, ka nesen Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja 1.nodaļa sadarbībā ar Pārtikas un veterināro dienestu veica saimnieciskās darbības pārbaudes Ukrainas izcelsmes olu izplatītāja - SIA “Ovostar Europe” telpās Tīnūžu šoseja 17, Ikšķilē un Liepu alejā 4, Rāmavā, Ķekavas novadā.

Pēc Valsts policijas ziņotā, augstāk minēto pārbaužu laikā SIA “Ovostar Europe” izplatītajā olu produkcijā tika konstatēti pozitīvi salmonellu rezultāti. Neatbilstošā produkcija tika nekavējoties izņemta un atsaukta no tirdzniecības Latvijas veikalos un citās tirdzniecības vietās.

Tāpat SIA “Ovostar Europe” darbībā tika konstatētas neatbilstības saistībā ar paškontroles dokumentāciju un fiksēti pārkāpumi, kas saitīti ar preču izcelsmes pavaddokumentu neatbilstību Latvijas Republikas normatīvo aktu prasībām. Papildu tam Valsts policijas pārbaudē ir konstatēts, ka SIA “Ovostar Europe” nav reģistrējusi vienu no savām funkcionējošām struktūrvienībām, kas rada aizdomas par pretlikumīgu Ukrainas izcelsmes vistu olu un olu produktu apriti.

“Esam šokēti par pārkāpumu apmēriem, kas ir konstatēti Valsts policijas pārbaudē. Tas ir ļoti satraucošs signāls Latvijas un Eiropas pārtikas nozarei, jo SIA “Ovostar Europe” savu produkciju izplata ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā, Igaunijā un citur Eiropas Savienībā. Nav pieļaujams, ka pārtikas apritē iesaistīts uzņēmums var strādāt necaurspīdīgi un izmantojot pretlikumīgas metodes, jo šī ir nozare, kas vistiešākā veidā skar cilvēku veselību”, norāda asociācijas izpilddirektore Anna Ērliha.

Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācija sekos līdzi, lai konstatētos pārkāpumus ļoti rūpīgi izvērtu kompetentās institūcijas un veiktu nepieciešamās darbības, lai Latvijas un Baltijas  tirgū būtu pieejamas Eiropas standartiem un kvalitātei atbilstošas olas un olu produkti.

Jāpiebilst, ka SIA “Ovostar Europe” ir saistīts ar Ukrainas investoru izveidoto SIA “Gallusman”, kas plāno veidot jaunu olu ražotni Ogres novadā.

...

  Dalies ar ziņu:  
  Notikumi

  aprīlis 2024

  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  Mūsu partneri