Sākums » Vebinārs: Dzīvnieku veselība un labturība: Kādu lomu spēlē dzīvnieku barība?

Vebinārs: Dzīvnieku veselība un labturība: Kādu lomu spēlē dzīvnieku barība?

31.03.2021. | Jaunumi

Dalies ar ziņu:

Dzīvnieku veselība un labturība ir viens no stratēģijas “No lauka līdz galdam” jeb Farm to Fork (F2F) un Zaļā kursa politikas stūrakmeņiem.

Augsta līmeņa dzīvnieku veselības un labturības standarti ne tikai uzlabo pārtikas kvalitāti, bet arī samazina nepieciešamību pēc antibiotiku izmantošanas lauksaimniecībā un akvakultūrā un veicina bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu.

Atbilstoša dzīvnieku ēdināšana kopā ar labu higiēnas praksi saimniecībās un pareizu novietņu uzturēšanu ir galvenie faktori dzīvnieku veselības un labturības veicināšanā un nostiprināšanā. Barības nozare ir izstrādājusi dzīvnieku ēdināšanas stratēģiju kā daļu no daudznozaru pieejas, palīdzot izstrādāt dzīvnieku veselības un ēdināšanas plānus lauku saimniecībās.

Sabalansēts uzturs, kas papildināts ar īpašām barības sastāvdaļām un kas atbilst dzīvnieka fizioloģiskajām prasībām, uztur zarnu mikrofloru līdzsvarā. Zarnu veselība faktiski ir galvenais faktors, lai dzīvnieki būtu veseli un izturīgi pret dažādiem stresa faktoriem, piemēram, karstumu vai patogēniem.

Pievienojieties Eiropas Barības ražotāju federācija (FEFAC) organizētajai virtuālajai konferencei “Dzīvnieku veselība un labturība: Kādu lomu spēlē dzīvnieku barība?”

Konferencē uzzināsiet, kā efektīvāk saimniecību līmenī izmantot novatoriskas dzīvnieku barošanas stratēģijas un risinājumus, lai uzlabotu dzīvnieku veselību un labturību. Kā ES var stimulēt un atbalstīt inovācijas dzīvnieku barošanā, lai veiksmīgi apmierinātu sabiedrības prasības pēc ilgtspējīgiem dzīvnieku produktiem un arvien augstākas dzīvnieku labturības? Un kā ar labāku regulējumu var pilnībā izmantot lopbarības nozares potenciālu?

Vebinārā runās:

 • Eiropas Veselības un pārtikas nekaitīguma komisāre Stella Kiriakide,
 • Dānijas Veterinārā un pārtikas dienesta galvenā veterinārārste Hanne Larsena
 • Apvienoto Nāciju Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas (FAO) Dzīvnieku audzēšanas un veselības nodaļas lopkopības referente Daniela Batālija
 • Copa-Cogeca cūkgaļas darba grupas priekšsēdētājs Antonio Tavares
 • Gentes universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes profesors Filips van Imerzēls
 • Cargill Animal Nutrition Western Europe izpilddirektors Benuā Ankvetils

Kad: 19.05.2021.
Cikos: 10.30 - 12.00 pēc Latvijas laika
Reģistrēšanās un papildu informācija: https://events.euractiv.com/event/info/animal-health-and-welfare-what-role-for-animal-nutrition
Darba valoda: angļu

N.B. iepriekšējā reģistrēšanās vebināram obligāta

...

  Dalies ar ziņu:  
  Notikumi

  aprīlis 2024

  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  Mūsu partneri