Sākums » Vispasaules uzņēmējdarbības nedēļā – pieredzes stāsti un diskusijas

Vispasaules uzņēmējdarbības nedēļā – pieredzes stāsti un diskusijas

09.11.2021. | Jaunumi

Dalies ar ziņu:

Šonedēļ vairāk nekā 180 pasaules valstīs tiks atzīmēta Vispasaules uzņēmējdarbības nedēļa. Tā ir starptautiska kustība, kas sākās pirms 13 gadiem ar mērķi iedvesmot cilvēkus kļūt par uzņēmējiem. Nedēļas garumā notiek dažādi pasākumi un konkursi, kas palīdz iepazīt citu uzņēmumu pieredzi un dibināt jaunus biznesa kontaktus. Jau ceturto gadu arī Latvija piedalās Vispasaules uzņēmējdarbības nedēļā – līdz piektdienai ikviens attālināti varēs noklausīties 30 uzņēmumu pieredzes sesijas un sekot līdzi publiskām diskusijām par ilgtspēju, e-komerciju un citiem jautājumiem.

Latvijas uzņēmumi Covid-19 pandēmijas dēļ saskārušies ar daudziem izaicinājumiem. Daži ierobežojumu dēļ nevarēja strādāt, citiem bija jāseko izmaiņām preču un pakalpojumu pieprasījumā, kā arī jāpārorganizē darbs, lai izvairītos no darbinieku masveida saslimšanas.

Uzņēmums “Balticovo” ir lielākais olu un olu produktu ražotājs Ziemeļeiropā. Uzņēmuma valdes loceklis Toms Auškāps pastāstīja, ka pandēmijas pirmajā vilnī pieprasījums pēc olu produktiem sabiedriskajā ēdināšanā un viesnīcās samazinājās par 80–90%. Divu mēnešu laikā pieprasījums daļēji atjaunojās, bet izmaiņas turpinās gan eksporta, gan vietējā tirgū.

“30% no mūsu realizācijas ir Latvija, pārējo mēs eksportējam, ap 70% uz vairāk nekā 20 valstīm. Bet viennozīmīgi mājas tirgū mēs jūtam vislabāk. Šajā mājsēdē mēs jūtam arī kritumu olu patēriņā, kaut kādas izmaiņas pārtikas grozā ir noteikti. Ārpus Latvijas ir salīdzinoši stabili, bet pusotra gada laikā mēs esam sajutuši, ka ekonomika mainās, ka tirgi aizvien vairāk uzmanību pievērš vietējiem ražotājiem, lai atbalstītu grūtā brīdī savējos. Un tas, protams, ir radījis virkni izaicinājumu,” stāstīja Auškāps.

Uzņēmēju pieredzes dienās jau piedalījušies ap 400 uzņēmēji. Šogad pasākumu rīko “Swedbank”. Uzņēmumu pārvaldes vadītājs Lauris Mencis pastāstīja, ka visi pasākumi šogad notiks attālināti. Tiem varēs sekot līdzi bankas “Facebook” lapā. Pieredzes dalīšanās sesijās piedalīsies 30 uzņēmēji.

Vairāk lasiet: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/vispasaules-uznemejdarbibas-nedela-pieredzes-stasti-un-diskusijas.a429121/

...

  Dalies ar ziņu:  
  Notikumi

  aprīlis 2024

  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  Mūsu partneri