Sākums » Doma laukumā aizritēja Pasaules olu dienai veltītā zibakcija “Olas ir spēks!”

Doma laukumā aizritēja Pasaules olu dienai veltītā zibakcija “Olas ir spēks!”

17.10.2022. | Jaunumi

Dalies ar ziņu:

Piektdien, 14. oktobrī, Rīgā, Doma laukumā aizritēja Pasaules olu dienai veltītā zibakcija “Olas ir spēks!”, kurā bija aicināts piedalīties ikviens interesents, jo par katru dalībnieku Latvijas Apvienotā putnkopības asociācijas (LAPNA) biedri ziedoja pārtikas bankai “Paēdušai Latvijai”, informēja asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Gaigals.

Kopumā LAPNA biedri “Paēdušai Latvijai” ziedoja 4500 olu. Vienlaikus Doma laukumā sanākušie varēja cienāties ar dažādiem olu ēdieniem “Olas ir spēks!” pavāru busiņā, kurš sestdien, 15. oktobrī, no plkst. 11.30 viesosies arī Iecavā, Iecavas sporta stadionā.

Zibakcijas dalībniekiem uzdevums bija kopā veidot lielu kustības “Olas ir spēks!” atpazīšanas zīmi, lai tā demonstrētu gan to spēku un možumu, ko ikdienā dod olas, gan arī sabiedrības kopējo spēku palīdzēt.

“Varētu šķist, ka ola ir vienkāršs un ikdienišķs pārtikas produkts, tāpēc mēs vēlamies izmantot šo dienu, lai atgādinātu par tā vērtību – proteīns, vitamīni un citas uzturvielas. Pat tad, ja mēs visu gadu apēdam vienu olu dienā mēs palīdzam savai veselībai. Apņemšanos līdz 2032. gadam divkāršot olu patēriņu visā pasaulē ir izvirzījusi arī Starptautiskā olu organizācija, es ceru, ka tagad arī Latvija būs sniegusi savu artavu šā mērķa izpildē,” atklājot zibakciju teica Gaigals.

Viņš arī atgādināja, ka šī aktivitāte notiek kustības “Olas ir spēks!” ietvaros, kas Latvijā un arī Lietuvā norisināsies nākamos trīs gadus. Tās mērķis ir gan veicināt olu patēriņu ikdienā, kā arī izglītot par Eiropas Savienībā ražoto olu priekšrocībām.

“Eiropas Savienībā ir vienas no stingrākajām prasībām olu ražotājiem, taču tas viss ir par labu patērētājam, jo tā cilvēki var būt patiesi pārliecināti par pārtikas drošumu un kvalitāti,” atgādināja Gaigals.

Ola ir viens no visvairāk barojošajiem pārtikas produktiem uz planētas. Viena liela ola nodrošina 13 nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas, kā arī 6 g augstas kvalitātes olbaltumvielu. To uzturvielu biopieejamība un blīvums nozīmē, ka olas spēj tieši uzlabot cilvēku veselību visā pasaulē, veicinot labāku dzīvi visiem.

Galvenās uzturvielas olā ietver holīnu, kas atbalsta smadzeņu attīstību un darbību, A vitamīns acu veselībai, veselīgai ādai un imūnsistēmai, un D vitamīns, kam ir būtiska nozīme kaulu veselībā. Olas ir arī pildītas ar augstas kvalitātes olbaltumvielām, kas ir būtiskas muskuļiem un audiem un to atjaunošanai.

Pasākuma attēlu galerija pieejama šeit

Projektu “Olas ir spēks!” Finansē Eiropas Savienība. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Lauku atbalsta dienesta uzskatus un viedokļus. Ne Eiropas Savienība, ne Lauku atbalsta dienests ar tiem nevar tikt sauktas pie atbildības.

Projekts “ES ražotu olu informācijas un veicināšanas pasākumi Latvijā un Lietuvā” (EU Eggxpert, projekta nr. 101046173)

Par LAPNA:

Latvijas Apvienotā putnkopības nozares asociācija (LAPNA) ir dibināta 2006.gadā un tā apvieno gan lielos uzņēmumus, gan vidējos, gan nelielās saimniecības, kopumā vairāk nekā 50 biedru. LAPNA biedri saražo 95% nozares produkcijas. Tās mērķis ir pārstāvēt Latvijas putnkopības nozares pārstāvjus attiecībās ar Latvijas valsts un Eiropas Savienības institūcijām, kā arī attiecībās ar citiem publisko un privāto tiesību subjektiem, piedalīties putnkopības nozari reglamentējošo tiesību aktu izstrādāšanā un apspriešanā, veicināt labas ražošanas prakses un «Codex Alimentarius» ievešanu putnkopības uzņēmumos, sekmēt putnkopības uzņēmumu sadarbību ar pārtikas aprites uzraudzības iestādēm, kā arī veicināt zoonožu un citu infekciju izskaušanu putnkopības uzņēmumos.

...

  Dalies ar ziņu:  
  Notikumi

  aprīlis 2024

  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  Mūsu partneri