Sākums » Putnkopības asociācijas akcijā “Latvijas olu spēks Ukrainai” ziedoti 882 eiro

Putnkopības asociācijas akcijā “Latvijas olu spēks Ukrainai” ziedoti 882 eiro

20.10.2023. | Jaunumi

Dalies ar ziņu:

Latvijas iedzīvotāji, piedaloties Latvijas apvienotās putnkopības nozares asociācijas (LAPNA) akcijā “Latvijas olu spēks Ukrainai”, kopumā ziedojuši 882 eiro, aģentūru LETA informēja LAPNA izpilddirektore Anna Ērliha.

Viņa norāda, ka par vienu kastīti AS “Balticovo” olu sešpaku vidēji tika ziedoti seši eiro, savukārt lielākais vienreizējais ziedojums bija 120 eiro.

“Akcija vēlreiz pierādīja, ka tikai kopā mēs varam atbalstīt gan Ukrainas iedzīvotājus, gan Latvijas olu ražotājus. Vietējie ražotāji iegulda laiku un resursus pārtikas kvalitātē, ilgtspējā, vistu labturībā un ir atklāti savos darbības principos, lai pie patērētāja nonāktu iespējami labākais produkts,” uzsver Ērliha.

“Balticovo” kopā ar LAPNA iniciatīvu ziedoja vairāk nekā 1900 olu paku. Atlikušās olu kastītes ar organizācijas “Tavi draugi” starpniecību tiks ziedotas ukraiņu bēgļiem.

Savukārt biedrības “Tavi draugi” vadītājs Ulvis Noviks pateicas visiem, kuri iesaistījās Pasaules olu dienas akcijā un ziedoja Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam.

“Vajadzību ir daudz, tāpēc katrs ziedojums ir iespēja kaut nedaudz atvieglot ukraiņu ikdienu,” papildina Noviks.

LETA jau rakstīja, ka 13.oktobrī, Pasaules olu dienā, akcijā “Latvijas olu spēks Ukrainai” Latvijas iedzīvotāji tika aicināti ziedot Ukrainai un dāvanā saņemt Latvijas ražotāju olas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LAPNA šo akciju organizēja sadarbībā ar biedrību “Tavi draugi”, un ziedojumi ir paredzēti nepieciešamo ikdienas preču iegādei cilvēkiem Ukrainā.

Jau ziņots, ka LAPNA pārstāv Latvijas putnkopības nozari attiecībās ar Latvijas un Eiropas Savienības institūcijām, kā arī attiecībās ar citiem publisko un privāto tiesību subjektiem, kā arī piedalās putnkopības nozari reglamentējošo normatīvu izstrādē un apspriešanā. Asociācija dibināta 2006.gadā, un tā pārstāv lielākos Latvijas olu ražotājus.

Savukārt biedrība “Tavi draugi” nodrošina koordinētu humānās palīdzības sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā un Ukrainā, organizējot un koordinējot Latvijas iedzīvotāju, organizāciju un uzņēmumu brīvprātīgu iesaisti palīdzības sniegšanā. Līdz kara sākumam biedrība sniedza palīdzību un atbalstu ģimenēm, kas nonākušas trūkumā vai saskārušās ar problēmām tepat, Latvijā, bet kopš kara pirmās dienas fokuss strauji mainījās uz palīdzības sniegšanu Ukrainai. Tostarp tiek nodrošināta palīdzība Ukrainas kara bēgļiem Latvijas-Krievijas robežpunktos. Pērn biedrība ir nosūtījusi palīdzību aptuveni piecu miljonu eiro vērtībā un aptuveni 10 000 kubikmetru apjomā.

...

  Dalies ar ziņu:  
  Notikumi

  jūnijs 2024

  P
  O
  T
  C
  Pk
  S
  Sv
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  Mūsu partneri